piątek, 27 marca 2015

Przegląd - czy naprawdę wieczysty?

       W temacie badań technicznych pojazdów czeka nas wiele zmian. Zmiany dotyczyć również będą pojazdów zabytkowych. Niestety nie wiadomo jeszcze jak będą one wyglądały.
Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem i bardzo proszę o pozostawienie Waszych przemyśleń w komentarzach poniżej. Temat jest bardzo ważny więc każda Wasza opinia może mieć duże znaczenie, a nawet odzwierciedlenie w przyszłym prawie. 


3 komentarze:

 1. Trzeba wprowadzić wolność na drogach jak w Indiach, jeżdżą na wszystkim i jak chcą, a wypadkowość jest maleńka i przeżywalność takich zdarzeń jest ogromna. Czas skończyć z niewolnictwem europejskich koncernów nad Polakami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że ten komentarz to ironia...
  Indie to ostatni kraj na którym powinniśmy się wzorować w jakimkolwiek względzie...

  "Indie, drugi pod względem liczby ludności kraj na świecie, ma według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jeden z najwyższych na świecie współczynników ofiar wypadków drogowych. Co roku w kraju tym w wypadkach ginie ponad 110 tys. ludzi."

  Przeglądami na żółte tablice co jakiś czas odstrzelimy sporą część fajnych aut w Polsce (lowirdery, customy) które zapewne nie przeszłyby przeglądów lub znów wrócilibyśmy do sytuacji "jak diagnoście stoi czapka". Są to pojazdy, które w większości są bardziej zadbane niż pojazdy na "białych" blachach. Pytanie jak dużo jest kierowców, którzy rzeczywiście mają wraki samochodów lub wynalazki typu Ford T na SUV-ie zarejestrowane na żółte blachy i jak często w porównaniu do białych blach uczestniczą oni w stłuczkach/wypadkach?

  Pozdr.
  Igor

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można też wprowadzić losowe stawianie się na przeglądach, a jak pojazd będzie w opłakanym stanie to można nałożyć karę o jakiejś tam ustalonej kwocie co powinno być przestrogą dla kombinujących.

   Usuń