środa, 25 czerwca 2014

Ossa - Konferencja

        Dzięki uprzejmości naszego kolegi Mariusza miałem przyjemność spędzenia paru dłuższych chwil z Chargerem. Integrowaliśmy się podczas jazdy oraz podczas czynnego udziału w konferencji "Stacje Kontroli Pojazdów - 2014", która odbyła się w dniach 14-16 maja w Hotel Ossa Congress&Spa. Konferencję zorganizowała Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, na którą tradycyjnie przybyło środowisko związane z badaniami technicznymi pojazdów. Nie tylko właściciele stacji ale również pracownicy urzędów, inspektorzy i osoby z Ministerstwa.
        Od paru dni mamy możliwość sprawdzenia historii każdego pojazdu w internecie. Ruszył w końcu oczekiwany CEPIK. Piszę o tym gdyż temat ten był jedną z większych niespodzianek konferencji. Ministerstwo planowało uruchomić CEPIK 2.0 (czyli zintegrowany z europejskim systemem) do 2016 roku, a tu proszę... :) Może zbyt wielu informacji w nim jeszcze nie ma, takich jak historia ubezpieczeń, szkód komunikacyjnych oraz przebiegów pojazdów sprowadzonych z za granicy ale to kolejne etapy, które będą systematycznie dołączane. Najważniejsze, że działa! W końcu nasza 1 złotówka pobierana przy corocznym badaniu technicznym zaowocowała :)
Nie wierzycie? Sprawdźcie sami... 

 
 
 

Dla zainteresowanych link do pełnej relacji z konferencji tutaj...

1 komentarz:

  1. Heja, właśnie sprawdzałem stronkę. Działa:)) Konferencja spoko. Dyżo wypiliście na koniec? Chargera czyściłbym krawatem. Pozdro Sajeks

    OdpowiedzUsuń